A 8 leggyakoribb hiba, ami logótervezéskor előfordul
Aktualizované: 2022. január 27. • Publikované: 2016. február 24.
Frissítve: 2022. január 27. • Közzétéve: 2016. február 24.
A céglogó gyakran az egyetlen grafikus elem, amely lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy biztonságosan azonosítsák cégedet. A minőségi és professzionálisan megtervezett logó könnyen megjegyezhető, jól alkalmazható különféle médiákra – legyen az nyomtatott vagy digitális, és különösen – a céged, szolgáltatása vagy márkája fő gondolatát kell képviselnie. Mi a teendő, ha egy új logóhoz grafikai tervezésre van szükséged, hogy az eredmény mindig professzionális legyen, és Te rendkívül elégedett legyél? Olvass azokról a hibákról, amelyeket elkerülhetsz az elkészítés során.
A logó az egyik első grafikai elem, amelyet minden cég a tevékenységének kezdetén elkészített. Ez végigkíséri a céget működése során, tehát időtállónak, egyszerűnek és áttekinthetőnek kell lennie. Nem kifizetődő bizonyos trendek szerint tervezni. A márkaváltás soha nem kívánatos dolog, mivel durván megzavarja a márka filozófiáját. Arról nem is beszélve, hogy sok pénzbe és erőfeszítésbe kerül a márkaismertség helyreállítása. Ha új logó tervezése előtt állsz, ügyelj annak elkészítésére, és próbáld meg betartani a következő szabályokat.
1. Válassz grafikust minőségi portfólióval
Ha azt szeretnéd, hogy komolyan vegyenek, dolgozz szakemberekkel. Sok grafikus van a piacon, valamint csábítások olcsó ajánlatok formájában. Ügyelj arra, hogy kit választasz a logód megalkotására. Mindig ellenőrizd, hogy kivel dolgozol együtt, mert igényes munkafolyamat vár rátok, és olyan embernek kell lennie, aki mindenekelőtt emberileg rokonszenves a számodra, hogy sikerre vigyétek a közös munkát. Mindig az elején kérj egy portfóliót korábbi munkákból és referenciákból. Így tudod a legjobban felmérni, hogy az adott grafikus nemcsak vizuális stílusával és esztétikájával fog-e megfelelni, hanem azt is, hogy megbízható-e, betartja-e a határidőket és nem hagy-e hoppon. Az olcsó ár nem garantálja a minőségi eredményt. Működjön együtt bevált szakemberekkel, akik már elkészült projektekkel bizonyíthatnak
2. Soha ne válassz logót az aktuális trendek szerint
Minden trend, ami egy ideje tarol, idővel klisévé válik. Ez a divat aranyszabálya. Minden grafikusnak az a fő feladata, hogy formáját, színét és látványvilágát tekintve koherens és időtálló logót alkosson, egyfajta univerzális emblémát, amely évtizedekig megmarad a Te cégednél.
3. Ne használj raszteres képeket a logó részeként
A raszterizált képek maguk a halááál. Néhány kép a logókban a 90-es évek amatőr esztétikáját idézik. Minden fényképes kép nagy NEM. Főleg, ha egy hatalmas falra kell kitenni a logódat, mert például kiállításra mész. Erre azonban egy évvel korábban a logó tervezésekor senki sem gondolt. Egy tapasztalt grafikus vektorgrafikát használ az olyan balesetek megelőzésére, mint például: „Ezt nem használhatjuk! Teljesen szétszesett!”
4. Ne használj fotóbankokból származó grafikai elemeket a logóban
A grafikus kreatív ember. Az ő feladata, hogy egy eredeti és egyedi logót készítsen csak Neked. Az első ponttól az utolsó vesszőig. Ha látsz valahol egy logótervet, amely különböző részekből áll, vagy egy bizonyos sablonmintával készült, menekülj, mert valakit nyilvánvalóan nem érdekelt, hogyan prezentálja magát az ügyfelei előtt. Minden logónak a grafikus egyedi művészi alkotásának kellene lennie.
5. A grafikus ne írja felül személyes esztétikai preferenciáit a te logód rovására
A találékonyságot és a kreativitást értékelik. De ez nem mehet a logóról való elképzeléseid rovására. Kérj tanácsot, de ne hagyd, hogy a grafikus túlságosan belenyúljon logód lényegébe és teljesen átalakítsa azt. A grafikusnak tartania kell magát az alapkoncepcióhoz.
6. A logó eleve ne legyen színesen tervezve
A professzionális logónak elsősorban fekete-fehér koncepcióban kell működnie. Ezek alapján fel lehet ismerni egy valóban jól megtervezett és kidolgozott logót. Színeket csak a tervezés végső fázisában szabad hozzáadni a logóhoz.
7. Szerencsétlenül választott, illetve túl sok betűtípus
Örök ügyfélhiba – ragaszkodnak egy népszerű betűtípushoz, amely egyszerűen nem működik. Kérj szakértői tanácsot, és bízd grafikusodra a betűtípus kiválasztását. Ő tudja a legjobban, hogyan működik a betűtípus összetett szinergiában a logó többi elemével.
8. Ne másold le más cégek logóit
Bárhol és bármikor inspirálódhatsz. A másolás azonban nem megengedett. Az ilyen magatartás nem fog mást eredményezni, csak szégyent. Összpontosíts arra az elképzelésére, hogy a logónak mit kell sugároznia, bemutatnia és milyen asszociációkat kell előidézni, ezért hagyd, hogy egy profi tervező dolgozzon. Engedd, hogy elképzelésed megvalósuljon, és logód felejthetetlen lesz.
FIGYELMETETÉS A VÉGÉRE
A logóvásárlók talán legfontosabb tanácsa: A TE LOGÓDNAK ELSŐSORBAN NEKED KELLTETSZENIE! Sok éves tapasztalatunk során érdekes jelenséggel találkozunk, a forgatókönyv szinte mindig azonos – az ügyfél céglogót terveztet nálunk, szabványos tervezési folyamat zajlik, jóváhagyás, észrevételek, javítási folyamat zajlik… amíg el nem érkezünk pl. , két végleges változathoz.
Az ügyfél izgatott, mi is izgulunk, amikor a leggyakrabban ebben a sorrendben lép be a folyamatba egy “betolakodó”: anya, apa, testvér, nagybácsi, kolléga, újságárus és esetleg a szomszéd a túloldalról… 😊
Feltételezve, hogy mindenki véleménye releváns, és mindenkinek megvan a megfelelő szakértelme, hogy megítélje a kialakulóban lévő logót, az ügyfél szó szerint elkezdi megkérdezni mindenki véleményét a környezetében. Ez azt jelenti, hogy a megjegyzések, javaslatok és módosítási javaslatok a napi gyakorisággal növekedni kezdenek. Kérem, ez egy egyenes út a pokolba.
Ez a folyamat teljesen lerombolja azt a kezdeti elképzelést és filozófiát, amelyre a logó épült, és elfogult visszajelzést ad az ügyfélnek. Ha logót választasz a márkádhoz, annak személyes indítékok alapján kell megtörténnie, nem pedig annak az 5 perces visszajelzésnek az alapján, amelyet a haverod ad egy pillantással a mobiltelefonodra.
A logó Téged képvisel, az értékeidet, céljaidat, álmaidat és főbb elképzeléseidet ábrázolja. Válaszd azt a logót, amely téged képvisel, nem pedig a környezetedet. Csak így tudod a jövőképedet a világba tolni, hogy az elfogadásra kerüljön, és vonzza a “közönséget” – a potenciális vásárlóidat. A véleményeket méltányoljuk, de még inkább a konkrét és világos elképzeléseket. Szóval kérünk, gondolj majd erre a jövőben.