Hogy néz ki a jól előkészített grafika az óriásplakáton?
Már rég elmúltak azok az idők, amikor egy csomó szöveg és adat jelent meg a reklámanyagokon. A legtöbb vállalkozó téves elképzelése még a korai 90-es évekből származik, mely szerint a szórólapra vagy óriásplakátra szó szerint rázsúfoltak minden információt: a nyitvatartástól kezdve, az árengedményeken át az olyan felkiáltásokig, mint a „bombasztikus kedvezmény!”, újdonság!”vagy „korlátozott ajánlat!”, amelyek elől a potenciális ügyfelek menekülnek. Ugyanakkor az átláthatatlan grafika pedig pontosan az, ami visszariaszthatja a fogyasztókat, illetve nem hívják fel a figyelmet kellőképpen a hirdetésedre. A mai cikkben megmutatjuk, milyen legyen egy sikeres látványterv, amely új ügyfeleket hoz Neked.
Rossz grafika … sok pénzedbe fog kerülni
És tudod miért? Mert rossz helyen akartál spórolni. Alapvetően szakembereket alkalmazunk az olyan promóciós anyagok elkészítéséhez, amelyek minimum az egész ország előtt képviselik majd vállalkozásodat (ha online is jelen vagy, akkor a világ egy része előtt is). Amit érdemes elkerülni:
- komor látványterv, amely nem csak első pillantásra nem vonja magára a figyelmet, de boldog lehetsz, ha valaki egyáltalán észreveszi
- különféle betűtípusok, amelyek teljesen olvashatatlanok, rosszul illeszkednek és nem esztétikusak
- alacsony képminőség, ami a professzionális látványterven való megtakarításáról tanúskodik
- sok összefüggéstelen és rendezetlen szöveg
- a látvány nem koherens, nincsenek betartva semmilyen szimmetria, törvényszerűségek, színharmónia
- az elérhetőségek olvashatatlanok, az ember nem tud meg semmi fontosat, amikor rájuk néz
… Valószínűleg nem kell tovább folytatnunk, ugye? Inkább megmutatjuk, hogy pontosan hogyan fog kinézni egy amatőr olcsó grafika:
FELADAT: Az óvoda új helyiségeket nyit Pozsony mellett, Vereknyén. Az ügyfél elküldte a szövegeket és csatolt egy képet, amely sablonként szolgál.
A grafikus (amatőr) még nem képes önálló grafikát készíteni, ezért csak fogja az elküldött képet, és szerkesztés nélkül átmásolja rá a szövegeket (legfeljebb néhány szűrőt alkalmaz majd). Kész is! Eeeeeehm … Hozzáfűznénk egy kis megjegyzést – átlagosan a sofőröknek 1, legfeljebb 2 másodpercnyi ideig tart, hogy utazás közben megnézzék az óriásplakátokat. Ilyen rendkívül rövid idő alatt a látványnak képesnek kell lennie elmondani mindent, ami szükséges, hogy a befogadó emlékezzen rá. Ha sok rendetlen és olvashatatlan szöveg jelenik meg rajta, az emberi agy automatikusan kikapcsolja a fókuszt és a figyelmet. Innentől semmi nem fog átmenni rajta.
Tehát hogyan tovább?
„Maximális egyszerűség, átláthatóság és olvashatóság. És a lehető legkevesebb szöveg. Ez a sikeres óriásplakát-reklám receptje. „
A kép és a grafika minősége a siker kulcsa
Próbáljuk meg teljesen kicserélni a képet, a legjobb lesz persze, ha újrarajzoljuk, valamint modern és friss látványtervet készítünk. Voilá!
Már sokkal jobb, ugye? Azonban még mindig hatalmas mennyiségű szöveg van, amelyet senki sem győz elolvasni. Be kell hatolnunk a tudatalattiba és felkelteni az érdeklődést. Ez minden hirdetőtábla elsődleges célja. A potenciális ügyfelek már maguk keresnek további információkat. Erre szolgálnak a különféle közösségi hálózatok és az internet
A látványterv nemcsak a fő üzenetet egészítette ki, de a hirdetőtáblára pillantva mindenki számára egyértelmű, hogy gyerekekről van szó. A grafikus megfelelő kerek és játékos betűtípust választott, amely tökéletesen megragadja a látványterv stílusát.
Alul meg kell tisztítani a helyet – senki sem veszi észre, vagy nem írja le a telefonszámot, ugyanez vonatkozik az e-mailre is. A hirdetőtáblán elég nagy betűkkel feltüntetni a weboldalat. Szintén hagyd el a hosszú mondatokat is. Higgy nekünk, senki sem fogja elolvasni őket. Ezek helyett az óvoda nevét hangsúlyoztuk ki maximálisan, ami ebben az esetben a legfontosabb adat. Az ideális hirdetőtáblának ebben az esetben a következőképpen kell kinéznie:
TIPPÜNK
Az emberek sokkal gyorsabban emlékeznek a szimbólumokra és logókra. Ne félj tehát óriásplakátokon elhelyezni őket. De óvatosan, és ne vigyük túlzásba! Egy jellegzetes logó elég!