Mi az a Landing Page és hogyan segíthet vállalkozásodnak?
Aktualizované: 2023. február 8. • Publikované: 2023. február 8.
Frissítve: 2023. február 8. • Közzétéve: 2023. február 8.
Erre a kérdésre sok jól megfogalmazott válasz létezik, de mindegyik ugyanaz: ez egy olyan oldal, ahol a látogató szó szerint “landol”, miután rákattintott egy hirdetésre, egy e-mailben található linkre, egy Facebook-hivatkozásra vagy bármi másra. Milyen típusú Landing Pagek léteznek, és hogyan használhatod őket hatékonyan a vállalkozásod számára? A válaszokat új cikkünkben találod, amely most jelent meg a blogunkon.
A két leggyakoribb Landing Page típus
A Landing Page esetében a legfontosabb, hogy valóban csak egyetlen dologra koncentrálj, és soha ne úgy készítsd el, hogy több célt szolgáljon. Ha figyelmen kívül hagyod ezt a tényt, soha nem fogod elérni, hogy az oldal a tetszésed szerint működjön. A két leggyakrabban alkalmazott cél a következő:
1. Egy adott termék megvásárlása
Ebben az esetben az eladni kívánt termék jelenik meg az oldalon, és az oldal végén várakozik a megrendelés lehetősége (és akár azonnali fizetés).
2. adatgyűjtés, azaz potenciális ügyfelek generálása
Az “opt-in” oldalak célja, hogy összegyűjtse a látogatók elérhetőségi adatait, és később az Te terméked/szolgáltatásodhoz kapcsolódó ügyfeleket alakítson ki belőlük. Ez pontosan célzott és személyre szabott reklámkampányok révén történik, így sokkal könnyebb meggyőzni a vevőket a vásárlásról.
Mi a különbség egy “átlagos” weboldal és egy Landing Page között?
Egy tipikus weboldal több tucat, vagy egyes esetekben több száz különálló aloldalból állhat – főoldal, termék, céges blog, árlista vagy kapcsolatfelvételi oldal – a lehetőségek száma megszámlálhatatlan. Mindezek az oldalak egy komplex egészet alkotnak, amelynek célja a Te vállalatod bemutatása, a termékek ismertetése, a szolgáltatások kínálata és egy olyan elektronikus platform létrehozása, amelyen keresztül az emberek kapcsolatba léphetnek Veled, és ideális esetben vásárolhatnak is tőled.
A Landing Page viszont csak egyetlen oldal, amelynek EGY konkrét célja van – vagy vásárlásra készteti a látogatót, vagy bizonyos információkat közvetít számára.
Ezért van az, hogy például egy professzionálisan megtervezett Landing Page nem tartalmaz felső sávot és láblécet, amelyek a hétköznapi weboldalakra jellemzőek. Nincsenek olyan linkek, amelyekre kattintva a látogató egy másik aloldalra léphetne. Az egyetlen cél az, hogy a potenciális vásárlókat a lehető legtovább az oldalon tartsa, és eladja nekik, hogy miért látogatták meg – a Te termékedet vagy szolgáltatásodat, illetve kielégítse kíváncsiságukat.
Miért van szüksége Landing page-re?
A válasz nagyon egyszerű – az emberek érdeklődése. A minden oldalról beáramló online tartalmak korában az emberek számára egyre nehezebbé válik a releváns információk megtalálása. Bár a szokásos weboldalak tele vannak érdekes adatokkal, videókkal és szövegekkel, még a legjobb minőségű tartalmak megtekintéséhez is időre és türelemre van szükség – két olyan tényezőre, amely manapság kétségbeejtően hiányzik. A látogatóknak nem kell egyik aloldalról a másikra navigálniuk, és nem kell számos elemre és menüre kattintaniuk. Egy landing page kifejezetten csak egy témára fókuszál, nem vonja el a figyelmünket minden oldalról, hanem éppen ellenkezőleg – egy bizonyos logikai vonal mentén irányítja az érdeklődésünket, hogy vágyat ébresszen bennünk az általunk kínált termék vagy szolgáltatás iránt.
Ezért amikor egy látogatót átirányítanak egy Landing Page-re, csak két lehetősége van:
- … Már az első másodpercekben felkelted az érdeklődését, így kíváncsian olvasni kezd, végigvezeted a jelzett úton, amíg végül cselekvéssel fejezi be a tevékenységét – lehetőleg a terméked megvásárlásával az oldal alján…
- …vagy bezárja a böngészőt, és akkor végleg elveszted. És feltételezzük, hogy ezt egyetlen vállalkozó sem akarja, ezért térjünk vissza a kiindulóponthoz, és tegyünk meg mindent, hogy oldalunkat a lehető legvonzóbbá tegyük.
Mi a Landing page létrehozásának folyamata?
Az emberek egy okból kattintanak a hirdetéseinkre – érdekli őket valami. És nem számít, hogy a színek, a látvány, a tartalom vagy a kísérő szöveg volt-e az, valami az energiánkkal, a látásmódunkkal és az esztétikánkkal kapcsolatban szó szerint “a szívüknél fogva ragadta meg őket”, és ők az érzelmeiket és a vágyaikat követték. Amikor interakcióba léptek a reklámunkkal, azonnal kialakultak bizonyos impulzív asszociációk és érzelmek, amelyeket a honlapra lépve azonnal ki kellett használni, támogatni és támogatni kellett, hogy egy bizonyos cselekvésre – lehetőleg a termékünk vagy szolgáltatásunk megvásárlására – késztessük őket.
A legegyszerűbb módja annak, hogy bevonjad potenciális ügyfeleidet, ha úgy beszélsz hozzájuk, mintha a való életben állnának veled szemben – emberien, egyszerűen, barátságosan és világosan. A fentiekkel összhangban logikus, hogy ezeket a szakaszokat kövessük a landing page építésénél:
- A termék bemutatása, céljai és a megoldandó problémák ismertetése.
- Referenciák, vevői visszajelzések
- Árak és árcsomagok bemutatása
- A termékportfólió bemutatása
- Különböző konverziós lehetőségek (pl. gyors vásárlás gomb vagy kitöltendő űrlap)
- Gyakran ismételt kérdések