5 tipp weboldalad online népszerűsítéséhez
Aktualizované: 2022. szeptember 28. • Publikované: 2022. szeptember 28.
Frissítve: 2022. szeptember 28. • Közzétéve: 2022. szeptember 28.
Az online marketing területén újabb és újabb módszerek születnek annak érdekében, hogy vállalkozásodat minél több emberhez eljuttasd. A hagyományos keresőoptimalizálás (SEO) mellett más platformok és médiumok is segíthetnek vállalkozásod marketingjében. Hogyan tudod tehát weboldaladat úgy eljuttatni az online közönség elé, hogy az elköteleződjön az irányodba, továbbá a versenytársak előtt tartson? Új cikkünkben néhány gyors tippet kínálunk.
1. PPC hirdetés a Google-on
A PPC (Pay Per Click) egy adott kattintáson alapuló hirdetés. Világos, átlátható (csak a kattintásokért kell fizetni) és hatékony (ha jól van beállítva). A Google keresőmotoron leggyakrabban szöveges hirdetésekkel találkozunk, amelyek lényege, hogy a Te hirdetésed egy adott kifejezésre történő keresés alapján jelenik meg. Célzása ezért hiperpontos, és pontosan azokat az embereket fogod elérni, akik aktívan keresnek Téged.
TIPP a témához kapcsolódóan: Mire lesz szükségünk a Google Ads kampány árának meghatározásához
2. Hirdetés a Facebookon és Influencer marketing az Instagramon
Bár a Facebook (ma már Meta) már egy olyan platform, amelyet inkább az idősebb közönségnek tulajdonítanak (helló, boomerek!), ugyanakkor a hirdetési eszközei jó szolgálatot tehetnek termékeid és szolgáltatásaid népszerűsítésében. Azzal, hogy rengeteg adat áll a rendelkezésére, sokkal pontosabban állíthatja be és optimalizálhatja a hirdetéseket, és tökéletesen elérheti azt a célközönséget, amelyet meg kell szólítania.
A második fejezet az influencerek igénybe vétele, akik egyetlen rövid posztban vagy videóban nagyszámú felhasználónak tudják népszerűsíteni a Te termékeidet profiljukon. Ez a fajta együttműködés nagyon sikeres lehet, de akár teljes fiaskót is eredményezhet. Attól függ, hogy kihez fordulsz, mennyit vagy hajlandó befektetni az együttműködésbe, és milyen mértékű megtérülésre számítasz. A mi javaslatunk az, hogy mindent mérj fel alaposan, az együttműködést feltétlenül kezeld szerződéssel, és a tárgyalásokat bízd egy profi ügynökségre, amely jól átvilágítja az influencereit, és tudja, milyen valós eredményeket várhatsz tőlük. Egyáltalán nem javasoljuk, hogy egyedül vágj bele ebbe az iparágba, megégetheted magad, és feleslegesen veszíthetsz nemcsak költségeket, hanem időt is.
3. Közösségi média marketing
Az a vállalat, amelyik ma nincs jelen a közösségi médiában, mintha nem is létezne. És nem elég csak a Facebookkal dolgozni, tisztelt felhasználók. Jó, ha létrehozol egy profilt az Instagramon, a TikTok-on, a YouTube-on vagy a Twitteren. Az egyes platformokon azonban más-más módon kell kommunikálnod – az IG eredetileg a fotókra épült, de egyre inkább a rövid videókat kezdi előnyben részesíteni, a TikTok a vicces és szórakoztató videókra lett kitalálva, a YouTube-on pedig például rövid profilt készíthetsz a vállalkozásodról, vagy rendszeres vlogokat és hasonlókat tölthetsz fel. A lehetőségek végtelenek, és ez egy remek módja annak, hogy virális reklámot hozz létre gyakorlatilag ingyen (ha nagyon jól csinálod), vagy hogy új közönséget szerezz, és fizető vásárlókká alakítsd őket.
4. Indíts blogot
A Google keresőmotorja szó szerint imádja azokat a weboldalakat, amelyek nemcsak releváns információkat nyújtanak, hanem rendszeresen készítenek tartalmat, és általában érdekes frissítéseket hoznak létre a szakterületükön belül és a témájukban. Ily módon nem csak mélyebb megértést nyújtanak potenciális ügyfeleiknek az üzleti tevékenységükről, szolgáltatásaikról vagy céljaikról, hanem oktatják, szórakoztatják vagy szélesítik látókörüket a témával kapcsolatban.
A blogot azonban tényleg rendszeresen frissíteni kell új cikkekkel, különben szakszerűtlennek tűnik. Ha kétségeid vannak afelől, hogy képes leszel-e lépést tartani egy blog működtetésével, akkor jobb, ha el sem kezded. Az is fontos, hogy a blogot összekösd a vállalat közösségi média profiljaival, és jelezd, ha új tartalom jelenik meg.
TIPP egy cikkhez a témában: Hogyan készítsünk sikeres céges blogot?
5. Weboldal láthatósága lokálisan
Az utóbbi idők egyik legjelentősebb szegmense a lokális SEO. A gyakorlatban ez sokkal jobb keresőmotoros pozíciót eredményez, éspedig egyetlen okból – mivel földrajzilag te vagy a legközelebb a szóban forgó ügyfélhez, amit nagyon gyorsan az előnyödre fordíthatsz. Ahhoz, hogy ez az ideális mechanizmus érdemben működni tudjon, a Google-nak tisztában kell lennie azzal, hogy pontosan hol van a vállalat székhelye. Egyszerűen tölts ki egy profilt a Google My business oldalon, és így az emberek sokkal könnyebben megtalálják cégedet az interneten.
TIPP cikkhez a témában: Mi az a Google My Business
EXTRA TIPP: Az OFFLINE marketinget sem szabad lebecsülni, elvégre szerencsére mindannyian még mindig a valós fizikai valóságban élünk, ahol névjegykártyákat cserélünk, plakátokat látunk az utcán, vagy egy szép reklámmatricával ellátott autó hajt el mellettünk. Két dolognak kell különösen fényesen ragyognia mindezeken a médiumokon: a weboldalad címének és a közösségi médiakapcsolatodnak.