Első lépések a Google Analytics-szel webhelytulajdonosoknak
Aktualizované: 2021. október 6. • Publikované: 2021. október 6.
Frissítve: 2021. október 6. • Közzétéve: 2021. október 6.
A Google Analytics az egyik legismertebb statisztikai eszköz, amellyel nyomon követheted webhelyed forgalmát, ami különösen fontos a vállalkozásod folyamatos fejlesztése szempontjából. Ezzel a praktikus eszközzel, amely rendkívül pontos és változatos adatokat szolgáltat webhelyed teljesítményéről, személyre szabhatod az e-shop tartalmát, grafikáját vagy vásárlási folyamatait, hogy maximalizáld a forgalmadat. És teljesen ingyenesen. Néha azonban az a probléma, hogy sokan nem tudják használni a Google Analytics szolgáltatást, mert első pillantásra túl bonyolultnak tűnik. Ez ne szegje kedved, a munka ezzel a rendszerrel nagyon egyszerű és hasznos.
Cikkünk célja, hogy végig vezessen titeket a Google Analytics felfedezésének első lépésein, és megismertessen néhány alapvető funkcióval és tudnivalókkal.
Mi kell ahhoz, hogy működjön?
Leggyakrabban a webhelyfejlesztők adják meg a szükséges kódokat és műszaki paramétereket a Google Analytics futtatásához. A legtöbb felhasználónak elegendő, ha fiókkal és Gmail –postával, illetve megtekintési engedéllyel rendelkezik. Ezután közvetlenül elérheted az Analytics szolgáltatást, például ezen a linken: https://analytics.google.com/analytics/web/provision/
Rendszer kiépítése
A belépés után egy kezdőoldal fogad, amely átfogó összegzést tartalmaz a webhelyedről.
- Közönség – alapvető információk a látogatókról. Megmutatja, hogy hány ember nézte meg a webhelyet egy adott időszakban, melyik országból, mennyi ideig stb.
- Akvizíció – honnan kerültek az oldaladra az emberek? Organikus keresés segítségével vagy, a Facebook, illetve más módon történt?
- Viselkedés – Hogyan viselkednek a látogatóid, és milyen aloldalakat nézegetnek a leggyakrabban?
- Konverzió – előre tervezett tevékenységek mérése – űrlapok kitöltése, vásárlások, a megfelelő linkekre kattintás stb.
Adatok, amelyeket feltétlenül követned kell
Kezdetben elegendő a webhelyeddel kapcsolatos alapvető adatok áttekintése. Íme, néhány mutató, amelyet rendszeresen ellenőrizni kell:
- Milyen a látogatottság?
Nem mindegy, hogy naponta hányan keresik fel webhelyed, és átlagosan mennyi időt töltenek rajta. Ha a számok nagyon alacsonyak, akkor azonnal cselekedni kell, és valamin változtatni, mivel valami nyilvánvalóan nem működik: esetleg szükséges újraírni a szövegeket? Nincs túl sok vagy, ellenkezőleg, túl kevés? Milyen minőségű az oldal grafikája? Átlátható? Számos tényező közrejátszik ebben az esetben, amelyek közül az egyik lehet a webhely gyenge promóciója, aminek következtében az embereknek nincs hol és hogyan tudomást szerezniük a vállalkozásodról. - Hogyan jutnak el a webhelyemre?
Minden webtulajdonos áhított kívánsága, hogy oldala a lehető legmagasabb pozíciókban jelenjen meg a Google keresőjében. Az “Organikus keresés” elem alatt ilyen jellegű adatokat találunk. Ahhoz, hogy webhelyed kitűnjön a Google -on, mindenekelőtt jó szövegekre, grafikára és folyamatosan frissülő tartalomra van szükség. Az oldalnak élnie kell, nem lehet „halott” – nem tartalmazhat „híreket” 1993 -ból és az utolsó blogcikkből kb. 5 évvel ezelőttről. - Mely oldalakat nézik a látogatók leggyakrabban és legtovább?
Ha egyes szolgáltatásaid vagy termékeid rendkívül fontosak a számodra, nyilván szeretnéd, ha a velük ellátott oldal a leglátogatottabbak közé tartozna. Ha azonban a forgalmi számok silányak, valamit változtatni és módosítani kell – gyakran probléma van a áttekinthetőséggel, a rossz minőségű fotókkal, az unalmas termékleírásokkal, vagy azok hiányával, valamint a nem hatékony vásárlási folyamattal. Mielőtt önállóan elkezdenéd feltárni a problémákat, vedd fel a kapcsolatot szakemberekkel (igen, magunkról IS beszélünk), akik egy pillanat alatt átlátják a hibákat, és segítenek azok kijavításában.
Végszó
Ha jól ismered a látogatóidat, akkor óriási előny a webhelyeddel kapcsolatban, mert átlátod az igényeiket és különféle szükségleteiket. Mindenképpen érdemes figyelmet szentelni egy alapos elemzésre, hogy mindig képben lehess. A statisztikák segítenek pontosabban értékelni az újonnan bevezetett eszközöket illető visszajelzéseket, valamint a listázott termékekre vagy szolgáltatásokra adott válaszreakciókat. Ha nem vagy megelégedve a számokkal, akkor van néhány hasznos tippünk, amelyeket elolvashatsz egyik régebbi cikkünkben.