Segítség! A weboldalamról csupa SPAMEK érkeznek!
Aktualizované: 2022. január 12. • Publikované: 2022. január 12.
Frissítve: 2022. január 12. • Közzétéve: 2022. január 12.
Első pillantásra unalmas témának tűnhet, amíg ez a bosszantó probléma személyesen nem érint valakit. Az ártatlannak tűnő e-mailek azonnal veszélyes levélszemétté válhatnak, amelyek nem csak az e-mail fiókjaidat veszélyeztethetik és támadhatják meg, hanem webhelyedet is megfertőzhetik. Ami egy frissen és fáradtságos munkával megalkotott e-shop vagy egyéb brandeket képviselő oldal esetében nem kis bosszúságot tud okozni. Ezért érdemes stratégiailag előre gondolkodni és megelőzni a problémákat – ez garantáltan egyszerűbb és hatékonyabb recept, mint a vírusokkal szennyezett és fertőzött oldalak kitakarítása. Hogyan kell csinálni? Olvasd el új cikkünkben.
Kezdjük a legfontosabb dologgal: Pontosan mi is az a spam?
Hagyományos értelmezése szerint a spam a kéretlen üzenet valamilyen formája. Az online marketingben ez lehet e-mail vagy idegesítően tolakodó reklám, de az online környezetben is egyre gyakoribb zsarolási forma. Sok esetben linkeket is tartalmaznak, ami tovább ronthatja az egész helyzetet – ugyanis ha figyelmetlenek vagyunk, akkor egy kattintás után véletlenül különféle vírusokat, illetve egyéb kártevő elemeket telepíthetünk a készülékünkre.
Mi a közös a webhelyemben és a spamben?
Gyakorlatilag minden olyan webhely, amelyen lehetőség van megjegyzéseket, kommentárokat írni, űrlapokat kitölteni vagy rendelni, illetve bármilyen információt elküldhetünk a kiválasztott e-mail címre, korlátlan lehetőséget biztosít a spam küldésére.
Emellett van egy íratlan szabály is, miszerint ha bárhol megadod az e-mail címedet, akkor valószínűleg kéretlen üzeneteket fogsz kapni.
Hogyan védekezhetünk a spam ellen a WordPress platformon?
Hűséges olvasóink és ügyfeleink már tudják, hogy a népszerű WordPress platformon készítünk weboldalakat. Éppen ezért ehhez a rendszerhez különféle praktikus megoldásokat is kínálunk. Nézzük a kulcsfontosságú részleteket, amelyeket fontos figyelembe venni:
2. Űrlapok
A kéretlen levelek egyik leggyakoribb forrása a védelem elhanyagolása és az űrlapok „nyitva“ hagyása. A szűrésre többféle módszer létezik, gyakran ún. Captcha, amely a valódi emberi tevékenység megkülönböztetésére szolgál a spamrobotoktól, mivel elküldés előtt manuálisan le kell írni a torzított szöveget. Az egyetlen probléma az emberek türelmetlensége és lustasága a „hosszadalmas“ folyamat során. Ezért érdemes kevésbé „fájdalmas” megoldást alkalmazni, például felhőalapú spamszűrést.
2. Kommentek
Amennyiben a honlapunkon lehetőség van közvetlen hozzászólásra – pl. blogcikkek és hasonlók alatt, feltétlenül szükséges, hogy valamilyen regisztráció alá essenek – egy meghatározott közbenső lépés, amelyben a felhasználónak manuálisan kiválasztott információkat kell kitöltenie vagy be kell jelentkeznie. Ezenkívül megadhatod a nem kívánt kulcsszavak listáját, hogy segíts a webhelynek észlelni egy lehetséges fenyegetést. Lehetőség van a felsorolt hivatkozások számának letiltására is. Ha a megjegyzések szakaszt nagyon szórványosan használják, javasoljuk ennek a funkciónak a teljes letiltását.
3. E-mail címek
Ahogy fentebb említettük, a weboldalon található e-mail címeket bármely robot összegyűjtheti, és ezt követően visszaélhet velük. A legegyszerűbb megoldás a kódolás, így a robotok nem tudják majd azonosítani a valódi e-mail címeket, és csak értelmetlen kódsorokat olvasnak majd be.
4. Karbantartás
Az általunk leginkább hangsúlyozott lépés a WordPress platformon végzett webhelyekkel való munka során. A nem támogatott webhelyek válnak a csalárd e-mailek és rosszindulatú támadások legkönnyebb célpontjává. A rendszeres és szakszerű karbantartás nem csak a korszerűsítéshez, frissítéshez, hanem a weboldal használata során a háttérben zajló összes folyamat gördülékeny lebonyolításához is szükséges
TIPP zárásként: Ellenőrizd az e-mail szolgáltatódat!
A spamek azonban nem csak a weboldalnak köszönhetően találnak meg minket, hanem egy nem megfelelően kiválasztott e-mail szolgáltató miatt is. Válassz az ellenőrzött nevek közül! Egy professzionális levelezőrendszernek képesnek kell lennie arra, hogy könnyen kiszűrje a tényleges üzeneteket a kéretlen üzenetek közül, amelyeket automatikusan a kukába kell irányítania.